Dotazy a odpovědí

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY A ODPOVĚDI

Roste ještě mech a dá se zasadit nebo namnožit?

Mech už neroste, ale vlhkost v mechu je nahrazena přírodním konzervantem, díky kterému má mech stále přirozený vzhled a strukturu. Zasadit se nedá, proto další růst není možný.

 

Je potřeba mech zalévat?

Mumifikovaný mech, který nabízíme je bezúdržbový produkt, který nevyžaduje žádné zavlažovací systémy a ani ho netřeba zálevát. Jediné co vyžaduje je optimální vlhkost v rozmezí od 40-60% a teplotu od 5-30 stupnů v daném interiéru.

 

Potřebuje mech denní světlo?

Výhodou mumifikováného mechu je že nevyžaduje denní světlo, proto ho lze umístít také na místa, kde přísun denního světla není možný např do suterénů nebo koupelen a toalet bez oken.

 

Jakou vůni má mumifikovaný mech?

Čerstvě naimpregnovaný mumifikovaný mech má svoji specifickou vůni, která se zhruba do 14-21 dnů odvětrá, proto je důležité,  aby byl umístěn do větraných místností, jelikož některým lidem, může tato specifická vůně zapáchat. Pro stabilizaci a barvení mechu jsou použité čistě přírodní směsi, které nejsou pro lidské zdraví škodlivé.

 

Jak o mech pečovat

I když se jedná téměř o bezúdržbový produkt, je potřeba mech ať už v podobě obrazu nebo mechové stěny alespoň jednou za půl roku lehce obetřít obyčejnou prachovkou i když prach na mechu není viditelný.

 

Umístění mechových dekorací

Umístění mechových dekorací se nedoporučuje poblíž topných zařízení ( radiátorů, krbů apod. ) , aby nedošlo k jeho vysušení. Také není vhodné umístit do sprchovacího koutu nebo poblíž vany, aby nepřišel do přímého kontaktu s vodou, jelikož by došlo k poškození mechu.