MECHOVÉ STĚNY A OBRAZY

Co jsou to mechové stěny a obrazy?

Návrh bez názvu-43

 Mechové stěny a obrazy jsou moderní podobou dekorace zdi, stále více populární mezi návrhy špičkových architektů. Mech je opravdový a přírodní, takže je velmi oblíbeným zeleným doplňkem domovů a kanceláří pro všechny, kteří milují přírodu. Kousek přírody v jakémkoliv interiéru působí pozitivně nejen na psychiku člověka, ale všeobecně je prokázáno, že snižuje napětí a stres. Stěny lze vyrobit na míru daného prostoru dle konkrétních požadavků klienta. Vybírat lze z několika druhů mechů, mnoha barev a kombinovat s dalšími přírodními produkty, jako jsou například sušené bonsaje, nebo stabilizované rostliny. Pokud nepatříte mezi příznivce pěstování živých rostlin nebo vám tmavé místnosti nedovolují rostliny pěstovat, tak právě pro vás je ideální dekorací mech! Mechová stěna je běžná stěna v jakémkoliv interiéru, která je obložena ekologicky stabilizovaným přírodním mechem. Tato ojediněle krásná a zdravá dekorace nejenom že upoutá pozornost každé návštěvy, ale bude vytvářet výjimečný interiérový prvek.

 

Je to vůbec mech?

Na výrobu mechových stěn se používá 100% přírodní mech z ekologicky ošetřovaných lesů. Mech se následně mumifikuje a vlhkost obsažená v mechu se nahrazuje ekologickým a snadno odbouratelným konzervantem, který pomůže mechu udržet svůj přirozený vzhled a strukturu.

Kombinace mechů je jen na Vaši fantazii

Klienti si mohou vybírat z několika druhů mumifikovaných mechů, které nabízíme (sobí, kopečkový, plochý) a kombinovat je dle jejich přání. Základ obvykle tvoří plochý mech tmavší barvy, který pokryje vetší část plochy a k němu se přidávají výrazně světlejší odstíny například kopečkového nebo sobího mechu ( lišejníku ), což vytváří 3D efekt.

Jaké podmínky mech vyžaduje

Návrh bez názvu-44Na rozdíl od běžných rostlin je mech téměř bezúdržbový a nevyžaduje zalévání ani žádný zavlažovací systém. V podstatě jediným jeho požadavkem je optimální teplota v rozmezí mezi 5 a 28 °C a vlhkost 40% - 60 %. Těchto podmínek je snadné dosáhnout téměř v každém interiéru. V případě, že by vlhkost v místnosti klesla pod zmíněných 40 %, mech bude usychat a ztrácet barvu. Ve chvíli, kdy vlhkost znova stoupne nad požadovanou hodnotu, však znovu získá svou původní barvu a pružnost.

 

Vydrží řadu let

Životnost správně opečovávaného mechu se pohybuje od 5 do 10 let, vždy však záleží na konkrétních podmínkách. V případě, že se nachází v prostoru s vyšší vzdušnou vlhkostí kolem 60 %, může si zachovat své vlastnosti po delší dobu.

 

Základní péče

Mech by neměl přijít do přímého kontaktu s vodou, takže je naprosto nevhodné jej zalévat. Neměl by také být vystaven přímému slunečnímu záření a nacházet se blízko zdrojů vysoké teploty. Nesvědčí mu ani kontakt s některými chemikáliemi a příliš vysoká vlhkost. Není však problém jej umístit například i do klimatizovaných prostor. V případě, že mechová stěna potřebuje očistit, bohatě postačí vlhký hadřík nebo běžná prachovka.
Bezúdržbovost není jedinou výhodou

Neopakovatelný vzhled a bezúdržbovost jsou nejčastějšími lákadly mechových stěn. Kromě nutnosti zalévání odpadá také jakékoliv hnojení a ochrana před škůdci. Mech také nevyžaduje sluneční světlo, proto lze bez problémů použít všude, kde by běžné rostliny zahynuly, například v suterénu nebo do koupelen kde není přísun denního světla.

Velkou výhodou tohoto materiálu je výborná schopnost akusticky izolovat. Oproti průmyslově vyráběným produktů dokážou mechové stěny pohltit dvojnásobné množství hluku. Také díky neustálému přijímání a vydávání vlhkosti pomáhá mech čistit vzduch od prachu.

 

Další výhody mechových stěn a obrazů

  • prostory s touto dekorací jsou originální a jedinečné
  • jsou vhodné do všech interiérů,
  • vytváří pocit pohody, štěstí a snižují stres,
  • jsou téměř bezúdržbové
  • nejsou napadány plísněmi a jinými škůdci díky mumifikaci,
  • nepotřebují denní světlo,
  • akusticky odhluční místnost,
  • jsou antistatické proti prachu,
  • garance zachování vzhledu cca 10let a více.

Montáž je snadná

Instalace mechových stěn je poměrně jednoduchá. Mech, který je nalepen na nosnou desku z OSB, MDF, HDF nebo dřevotřísky, se připevňuje na stěny několika způsoby. Nejčastěji se však používá speciální lepidlo nebo se dají panely přichytit na vruty, ale lze také použít kvalitní oboustranné lepící pásky. Mech lze však bez problémů aplikovat i na oblé, šikmé a organické tvary.

 

Realizace zakázek na klíč

Máte prázdný prostor např. na stěně ? Neváhejte nás oslovit, vytvoříme vám jakýkoliv tvar a velikost mechové stěny, obrazů nebo firemního loga z našich nabízených mechových dekorací.

Kontakt naleznete ZDE.