Mumifikovaný mech

DRUHY MUMIFIKOVANÉHO MECHU, JAKÝ ZVOLIT?

Pokud přemýšlíte o pořízení mechového obrazu nebo stěny do svého interiéru, určitě zvažujete, jaký mech si zvolit a zjišťujete, jaké jsou vlastně možnosti. Podívejte se společně s námi, na jeho druhy, varianty a barvy.

Mech sobí Mech plochý Mech kopečkový
 1  2  3

 

Sobí Mech (Dutohlávka sobí)

Sobí mech neboli Dutohlávka sobí je světle zbarvený keřovitý lišejník. Jeho stélky jsou až 8 cm vysoké a bohatě větvené. Roste velmi pomalu a je krmivem pro soby, odkud získal své jméno. Mech pochází hlavně z Finských a Norských lesů, je speciálně ošetřen a používá se na výrobu mechových panelů, obrazů nebo se prodává na váhu. Přírodní mech projde impregnačním procesem, je mumifikovaný a stabilizovaný. Zachovává si živý vzhled 10 a více let. K dispozici je v několika variantách. Barva se získává z přírodních, organických barviv. Můžete jej často vidět na stěnách v lázních nebo salonech krásy, v kadeřnictvích, restauracích nebo bio prodejnách, ale i v kancelářích a nákupních centrech.

 

baner2

 

Kopečkový mech (Ball moss)

Kopečkový mech neboli Ball moss patří mezi populární mechové dekorace. Má tvar kopečku a při vhodném osvětlení vytváří jedinečný 3D efekt. Většina mechů pochází z francouzských soukromých lesů. Po sběru a očištění přichází na řadu sušení a konzervace, aby si uchoval svůj živý vzhled po dobu 8 a více let. Pro sjednocení barev se dobarvuje ekologickou barvou do dvou přírodních barev na světle a tmavě zelenou. Je dostatečně odolný proti hnilobě a nepotřebuje zavlažování. Nedoporučuje se umisťovat v blízkosti zdroje tepla a na přímé slunce.

 

Plochý mech (Flat moss)

Plochý mech neboli Flat moss je vhodný na velké plochy nebo pro aranžování v kombinaci s kopečkovým mechem. Pochází z francouzských soukromých lesů. Po jeho sběru se čistí, suší a konzervuje. Po stabilizaci a mumifikaci si uchová živý vzhled po dobu 15 i více let. Pro sjednocení barev se dobarvuje ekologickou barvou na světle a tmavě zelenou. Pro lepení mechu na různé podklady se používají speciální netoxická floristická lepidla. Mechdekor.cz přírodní design vám může stěny a obrazy vyrobit přímo na míru, nebo si zde můžete mech zakoupit a pustit se do tvoření sami.

flat-moss

 

Barvy sobího mechu

Barvy mechu jsou k dispozici v několika variantách. Barva mechu se získává z přírodních, organických barviv, protože přirozený skandinávský mech je téměř bílý. Díky tomu, že produkt je 100% přirozený tak výsledná barva mechu není jednorodá. Norský, Švédský nebo Finský mech neabsorbuje barvivo rovnoměrně což mu dává ve výsledku přirozenou barvu.

moss-colors-16

Mezi naše nabízené druhy Sobího mechu (reindeer moss) patři světová špička Finský dodavatel který sbírá tento druh mechu v blízkosti polárního kruhu .

Jeho promo video můžete shlédnout níže.

 

Vlastnosti mechu

 

Většina mechu z našeho sortimentu pochází z francouzských soukromých lesů. Po sběru mechu a jeho očištění přichází na řadu sušení a konzervace (stabilizace neboli mumifikace) aby si uchoval svůj živý vzhled až po dobu 15 let.

Pro sjednocení barev je nutno mech ještě dobarvit. Barvíme ho ekologickou barvou do dvou základních přírodních barev a tím jsou Světle zelená a Tmavě zelená.

Takto mumifikovaný mech je dostatečně odolný proti hnilobě a nepotřebuje žádné zavlažovaní. Nedoporučujeme umisťovat v blízkosti zdroje tepla jako jsou radiátory nebo krb. Abychom zachovali jeho stálobarevnost, nesmíme umístit mech na přímé sluneční záření. Umístění trvale v příliš vlhkém prostředí nad 80% vlhkosti vzduchu se kvůli možnosti tvorby plísně nedoporučuje.

Pro lepení mechu na různé podklady používáme speciální netoxické floristické lepidla k tomu to účelu určené.

Velikost (průměr) jednotlivých kopečků je různá od cca 5 až 20 cm v jednom prodejním balení na našem eshopu jsou míchané vždy malé i větší kusy pro estetickou tvorbu vlastích dekorací.

Ten nejlepší a nejhezčí kopečkový mech zakoupíte u nás na eshopu v podobě OBRAZŮ, PANELŮ nebo VOLNĚ V BALENÍ.

Návrh bez názvu-47  vzory-kopeckovy-mech

 

Aplikace mechu

Připravený mech se používá v květinářství ke zdobení a architektuře v interiérovém designu. Vzhledem ke svému snadnému podání mechu slouží jako dekor na vytvoření různých produktů, jako jsou: obrazy, firemní loga z mechu na zdi v kancelářích.

 

Používá se hlavně jako mechové panely na zdi, také známé jako “zelené stěny s mechem“. Designéři čím dál častěji používají jako součást interiérového designu, jelikož se hodí do všech typů interiérů, ať už v soukromých domech, na stěnách v lázních nebo salónech krásy, kadeřnictvích, restauracích nebo prodejen typu bio, kancelářích a nákupních center.